Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2010-11-16 07:08:20)

OŚRODEK KULTURY W GUMNACH NARESZCIE OTWARTY!!!Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie: Wójt Gminy Dębowiec - Tomasz Branny, Zbigniew Chwastek -przewodniczący Rady Gminy, a także Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gumnach Jan Żarski. Duchowego błogosławieństwa i poświęcenia obiektu dokonali Proboszcz Parafii Katolockiej św. Mateusza w Ogrodzonej Ks. Wiesław Kondziołka oraz Ogólnopolski Ewangelicki Duszpasterz Straży Pożarnej Kapelan Adam Glajcar.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Cieszynie Jan Sztwiertnia, Prezes Zarządu Miejskiego OSP w Cieszynie Kazimierz Bogacz, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie brygadier mgr inż. Jan Kieloch, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej
w Cieszynie aspirant sztabowy Henryk Kokotek, Komendant Gminny OSP Aspirant Sztabowy Remigiusz Hanusek, delegacja Zarządu Oddziału Gminnego w Dębowcu w osobach: Jan Brzezina i Karol Dziadek.
W trakcie spotkania można było podziwiać występy dzieci z Dziecięcego Zespołu Regionalnego z Dębowca pod kierownictwem Pani Joanny Czendlik.

Po części oficjalnej i wzniesieniu toastu przez Wójta Gminy Dębowiec, przyszedł czas na zwiedzanie obiektu oraz poczęstunek przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury, a także Panie z KGW w Gumnach. W przyjemnej atmosferze wszyscy mogli ze sobą porozmawiać. Na uroczystości w Gumnach nie zabrakło również mediów takich jak np. portal OX.PL
Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji imprezy, a gościom za tak liczne przybycie i miłą atmosferę, którą razem stworzyliśmy.

W nowo otwartym budynku znajdować się będzie pracownia komputerowa, sala taneczna, duża sala konferencyjna, a także biblioteka.
Całość inwestycji wyniosła 1 056 000 zł, z czego 440 000 z dofinansowania.
Projekt „Poprawa infrastruktury w Gminach Hażlach i Dębowiec” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Fotoreportaż z imprezy powstał dzięki przychylności Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.pl

fotoreportaż
ox