Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2011-08-29 10:08:38)

Święto Plonów w ŁączczeMieszkańcy tego najmniejszego sołectwa postanowili powrócić to tradycji z poprzednich lat. Niestety szalony postęp cywilizacyjny eliminuje dawne narzędzia pracy w rolnictwie, zaprzęgi konne, wozy drabiniaste, kolasy, bryczki itp. W związku z tym korowód dożynkowy utworzyli najmłodsi mieszkańcy Łączki, którzy na traktorach, rowerach itp. pojazdach barwnie przystrojonych, przejechali w korowodzie dożynkowym, od sklepu do Centrum Kultury.
Obrzęd dożynkowy wykonał Zespół Regionalny „Strumień”. Rola gospodarzy „gazdów” przypadła sołtysowi Łączki Panu Tomaszowi Adamkowi wraz z małżonką Aliną Adamek, którzy zaprezentowali się w regionalnych strojach cieszyńskich. Po części oficjalnej goście wraz zespołem „Apollos” bawili się do białego rana. Nasze podniebienia rozpieszczane były przez potrawy sporządzone przez KGW Łączka.
Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom, organizatorom i wszystkim zaangażowanym w uświetnienie tej uroczystości. Organizatorzy zapewniają, że w przyszłym rok tradycji stanie się zadość i zapraszają na kolejne obchody Święta Plonów w Łączce

Organizatorzy