Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2012-02-16 13:02:02)

Ferie z bałwankiemZimowe ferie to czas, na który czekają chyba wszyscy uczniowie, ale nie każde dziecko ma okazję, aby w tym czasie wyjechać na zimowisko. Gmina Dębowiec dla wszystkich tych osób przygotowała liczne atrakcje. Były zimowiska organizowane przez szkoły, biblioteki, ośrodek kultury czy nawet straż pożarną.

Gminny Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką Publiczną w Dębowcu zorganizował w Gumnach „Ferie z Bałwankiem”. Chętnych na wspólne spędzenie wolnego czasu jak zwykle nie zabrakło.  Codziennie pomimo siarczystych mrozów dzieci odwiedzały ośrodek, a tam czekały na nich liczne atrakcje i niespodzianki.

Jak przystało na bibliotekę dzień rozpoczynał się wspólnym czytaniem bajek, później odbywały się różnego rodzaju zajęcia plastyczne, ruchowe, gry i zabawy. Nie zabrakło ciepłej  herbaty i drobnego poczęstunku. Była i obiecana niespodzianka – wyjazd  do Fikołka w Cieszynie, gdzie mogły wyszaleć się w basenikach z piłeczkami, zjeżdżalniach czy trampolinach. Tydzień wspaniale spędzonego czasu zakończył się balem przebierańców, na który dzieci własnoręcznie przygotowały karnawałowe maski. Dziękujemy wszystkim dzieciom, że zechciały spędzić ten czas z nami, mamy nadzieję, że latem znów się spotkamy.                                                                                                            

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Organizatorzy