Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2012-07-18 13:07:24)

I Wieczór Muzyczny


  Stowarzyszenie Miłośników Kultury „Dębowczanie”, Gminny Ośrodek Kultury w Łączce oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu zapraszają na I Wieczór Muzyczny w Dębowcu, podczas którego wystąpi rosyjski zespół BULZHAMUUR!

     Zespół Tańca BULZHAMUUR powstał w mieście Ułan Ude w 1984 r. Założycielem i kierownikiem jest Ludmiła Ovchinnikova, która jest poważanym w Rosji pracownikiem kultury i laureatem państwowej nagrody Duch Rosji. Głównym instruktorem jest Irina Khundanova. Obecnie w skład grupy wchodzi ponad 150 dzieci w wieku 5-14 lat.
     Repertuar zawiera oryginalne układy choreograficzne oparte na zaadaptowanych tradycyjnych buriackich zabawach, pieśni oraz tańce yokhor w kole, jak również tańce ludów północy i wschodu zebrane podczas badań terenowych. Zespół był wielokrotnie nagradzany na konkursach za tańce, które dziś stanowią główne punkty jego repertuaru. Są to marionetki; wokół kapelusza; grzechotki; igła, nitka i koralik; poskramianie dzikich koni; chowam rękawiczkę oraz yokhor, który jest narodowym buriackim tańcem w kole.

     BULZHAMUUR zdobył wiele nagród na regionalnych, rosyjskich i międzynarodowych dziecięcych festiwalach i przeglądach tańca. Brał udział w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Turcji, Chorwacji, Bułgarii i Grecji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich MIESZKAŃCÓW Gminy na to niezwykłe wydarzenie!!