Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2013-01-14 17:01:26)

Najpiękniejsze Koledy w Willi Słonecznej


      Po raz kolejny mogliśmy w tym roku wysłuchać kolędy w wykonaniu Chóru Parafii św. Małgorzaty w Dębowcu. Tym razem chórzyści zaśpiewali dla nas w Willi Słonecznej, gdzie zaprezentowali wszystkie kolędy, jakie znalazły się na ich najnowszej płycie. Licznie przybyli mieszkańcy wysłuchali  11 kolęd. Wśród nich znalazły się doskonale znane wszystkim kolędy, takie jak: Wśród nocnej ciszy, Gdy się Chrystus rodzi oraz Gdy śliczna Panna, które zaśpiewane zostały wspólnie z chórzystami.  
     Chór Św. Małgorzaty w Dębowcu powstał z inicjatywy Tadeusza Kraszewskiego w 2001 r. Skład chóru tworzą młodzi parafianie, którzy swoim śpiewem uświetniają liturgię najważniejszych uroczystości kościelnych i parafialnych oraz koncertują lokalnie. Repertuar chóru obejmuje utwory muzyki dawnej oraz współczesnej, a także kolędy. Utwory prezentowane są głownie acapella, a o różnorodności wykonywanych utworów, świadczy bogaty kalendarz liturgiczny Kościoła. Od 2009 r. chórem dyryguje Paweł Moskała, obecnie student Edukacji w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, specjalizujący się w zakresie dyrygentury w klasie dr Anny Szostak – czołowej polskiej dyrygentki muzyki chóralnej.    
     Już dziś zapraszamy na kolejny koncert chóru który odbędzie się w kościele św. Klemensa w Ustroniu  na godz. 12.00.
      Zachęcamy również do zakupu płyty Chóru Parafii św. Małgorzaty w Dębowcu „Kolędy”, którą można nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Łączce oraz kościele św. Małgorzaty w Dębowcu w cenie 15 zł.

     Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizacje tego koncertu, Willi Słonecznej, prowadzącej Annie Ficoń oraz gościom za liczne przybycie.