Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2014-11-18 10:11:09)

Andrzejkowa Noc z wróżbami w tle


Już po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury wraz z Biblioteka Publiczną w Dębowcu przygotował dla naszych najmłodszych andrzejkową zabawę.

Pomimo jesiennego, ponurego, piątkowego wieczoru ośrodek kultury tętnił życiem. Podniebnie jak w ubiegłym roku chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało, o czym świadczy fakt iż w tegorocznej zabawie andrzejkowej wzięło udział prawie 50 dzieci.

Radosne śmiechy, uśmiechnięte twarze zapowiadały wspaniały wieczór, który rozpoczął się od prezentacji barwnych strojów i przebrań. I tu na parkiet, niczym barwny orszak, wyszły wróżki, króliczki, kotki, policjanci, roboty, księżniczki, książęta czy kowboje. Dzieci które zaprezentowała najefektowniejsze stroje otrzymały nagrody, natomiast pozostali uczestnicy piątkowej zabawy, drobne upominki. Po prezentacji przebrań przyszedł czas na andrzejkowe wróżby. To właśnie tego wieczoru wszystko może się spełnić, dlatego chętnych do udziału w andrzejkowych wróżbach nie brakowało. Po wróżbach przyszedł czas na niespodziankę. Pan magik, bo o nim mowa, przeniósł dzieci w zaczarowany świat, w którym stolik potrafi latać, karty same układają się w piramidę, woda wlana w gazetę gdzieś znika, a z cylindra wyskakują różne przedmioty. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały i starały się rozgryźć przyczynę tych nadprzyrodzonych zjawisk. Po występie Pana magika przyszedł czas na szalone tańce i zabawę zakończoną nocowaniem w ośrodku kultury.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizacje tego niezwykłego wieczoru, szczególnie paniom z Urzędu Gminy w Dębowcu, rodzicom, mamy nadzieję, że dzieciom bardzo się podobało!

Jak tylko spadnie śnieg planujemy zorganizować kulig dla naszych najmłodszych. Więcej informacji już niebawem.

GOKSiT