Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2015-09-14 11:09:16)

Wakacje z GOKSiT


Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy przygotował wakacje dla dzieci. Jak zwykle chętnych do wspólnego spedzenia czasu nie brakowało. Grupa 46 uczestników spotykała się by uczestniczyć w zajeciach, konkursach, wyjazdach przygotowanych przez ośrodek kultury.

Pierwszego dnia spragnieni przygód wyruszyliśmy do Zatoru – Parku Rozrywki i Dinozaurów. Na miejscu czekały na nas liczne atrakcje m.inn.Park Dinozaurów, Park Mitologii no i oczywiscie Park rozrywki -Lunapark z licznymi trakcjami w postaci : karuzel, placów zabaw, mini gokardów, autodromów, basenu z łódkami. Dzieci miały mozliwość przejażdżki ciuchcią oraz rejsu gondolą w Parku Mitologii. Kolejne dni obfitowały w różne gry, zabawy, zawody sportowe, nie zabrakło również dyskoteki. Odwiedziliśmy także DinoPark w Ostrawie. Powierzchnia parku wynosi 35 hektarów. Podziwiać tam można ponad 70 modeli zwierząt z czasów prehistorycznych. Środowisko parku przypomina środowisko naturalne dinozaurów, gdzie można poszerzyć wiedzę na temat prehistorycznych gatunków zwierząt i uzyskać informacje o ewolucji życia na Ziemi. Byliśmy również w kinie „Piast” w Cieszynie na przepięknej bajce pt. „Mały Książe”. W piątkowe dopołudnie odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej gdzie zostaliśmy bardzo sedecznie przyjęci. Ośrodek powstał w 1997  w w ramach Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Beskidu Śląskiego”. W obiekcie można zobaczyć przykładowe, najbardziej charakterystyczne elementy flory i fauny Beskidu Śląskiego w postaci pięknej ekspozycji. Spektaklowi multimedialnemu towarzyszy możliwość wysłuchania „odgłosów natury”, dzięki czemu można się tam czuć jak w sercu lasu. Kolejnym punktem naszej tygodniowej podróży był aquapark Olza również w Istebnej , gdzie dzieci mogły się oddać wodnym szaleństwom.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji tych wakacji!

 

GOKSiT