Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2010-04-02 13:07:21)

IV KIERMASZ WIELKANOCNYCH TRADYCJI KULINARNYCHPanie z KGW w Łączce jak zwykle stanęły na wysokości zadania. Sto dwadzieścia lukrowanych baranków, 40 smacznych murzynów, 25 olbrzymich kołaczy,
80
barwnych mazurków, ponad 60 bab wielkanocnych i masę innych smakołyków czekało aby zawitać na Waszych wielkanocnych stołach.
Nie zabrakło oryginalnych pisanek i stroików, popularnością cieszyły się rzadko spotykane jaja strusie, pięknie dekorowane, wykonane przez Panią Irenę Bączek.
Nie zabrakło również strawy dla ducha, Macierz Ziemi Cieszyńskiej przygotowała stoisko ze swoimi publikacjami.
Dzieci z kółka plastycznego również nie zawiodły, wraz ze swoją panią kierownik Moniką Drozd już od tygodni przygotowywały ozdoby wielkanocne.
Zespół Szkół Rolniczych w Międzyświeciu, o specjalizacji Technik Żywienia przygotował oryginalną propozycją wiosennego nakrycia stołu.
Na kiermaszu smakosze mogli degustować prawdziwą buchtę z masłem, napić się kawy czy herbaty, a nawet skosztować domowej tatarczówki, którą częstował sołtys Łączki.

GOKSiT pragnie serdecznie podziękować Kołu Gospodyń Wiejskich z Łączki za ciężką pracę, dzieciom z kółka plastycznego, Panu Bronisławowi Brudny z Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, Panu Janowi Delong dyrektorowi Zespołu Szkół Rolniczych w Międzyświeciu. Dziękujemy także wszystkim tym, którzy zawitali na naszym Kiermaszu i życzymy smacznego!