Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2016-10-28 13:10:14)

Muzyczne talenty w naszej gminie


To, że w naszej gminie są muzyczne talenty wiedzieliśmy od zawsze, jednak wczorajszego popołudnia dzięki uczestnikom, którzy zaprezentowali się w Przeglądzie Talentów, jeszcze bardziej utwierdziliśmy się w tym przekonaniu.

Tego wyjątkowego popołudnia uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Debowcu mieli okazję zaprezentować nam swoje muzyczne umiejętności. Piękna muzyka wypełniała w tym dniu cały budynek ośrodka kultury. Mogliśmy posłuchać zarówno wokalu jak i gry na instrumentach.

Do konkursu zgłosiło się aż 17 uczniów. Uczniowie pokazywali swoje talenty nie tylko przed jurry, w którego w skład weszli Pani Alicja Kania, Pan Bronisław Brudny oraz Pani Karina Bogusz, ale także przed widownią, na której zasiedli rodzice uczestników, a także przybyli mieszkańcy gminy.

Po fantastycznych występach, jurry udało się na obrady. W tym czasie uczestnicy udali się na słodki poczęstunek dla nich przygotowany. Wybór najlepszych był nie lada wyzwaniem dla jurry, ponieważ poprzeczka konkursu była bardzo wysoka, jednak po burzliwej naradzie wyniki przedstawiały się następująco:


Szkoła Podstawowa

I miejsce – Agata Pasterny z utworem „Drzwi do kariery”

II miejsce – Jakub Matejczuk z utworem „Lato”

III miejsce – Barbara Branny z utworem „You raise me up”

Wyróżnienie – Anna Spaczek z utworem „Witaminki, witaminki”


Gimnazjum

I miejsce – Kacper Moskała z utworami „Super Mario Bros” oraz „Happy” granymi na perkusji

II miejsce – Mateusz Gabzdyl z grą na akordeonie

III miejsce – Adam Szeruda z utworem „River flows in you” granym na pianinie

Wyróżnienie – Estera Witoszek z utworem „Pod wiatr”


Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy z rąk Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Kariny Bogusz dostali nagrody. Również ci, którzy nie zajęli żadnego miejsca dostali drobny upominek.

Zwycięzcom gratulujemy wygranej, a wszystkim wam serdecznie dziękujemy za przybycie i za wyjątkowe popołudnie. Mamy nadzieję, że do usłyszenia.