Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2017-01-12 10:01:37)

Jazz Dinos - Koncert Noworoczny


Czas  wokół Świąt Bożego Narodzenia sprzyja podniosłemu nastrojowi. Jest to okres, kiedy w wielu polskich domach, ale także w wielu miejscach całego świata, grane są i śpiewane kolędy. Oczywiście, nam najpiękniejsze wydają się te polskie, istniejące w naszej tradycji od wieków. Nie mniej uroku jednak mają kolędy z innych krajów.

Na progu nowego roku Gminny Ośrodek Kultury zorganizował miły każdej wrażliwej osobie koncert. Zespół Jazz Dinoss - wraz z solistką Natalią Bukowską - wykonali najpiękniejsze polskie oraz zagraniczne piosenki, ale w nietypowych, bowiem w rozrywkowych aranżacjach, w których przemieszały się różne gatunki muzyki: pop, jazz. Zespół ten nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni, zachwycał dębowiecką publiczność. Wszystko to za sprawą wyśmienitych muzyków z zespołu, który wystąpił w składzie: Natalia Bukowska (wokal),  Joachim Terembaczowski (piano), Tadeusz Toman (bass), Michał Kasztura (gitara), Jerzy Pustelnik (perkusja).

Ciepły i kameralny klimat spotkania, standardy muzyki jazzowej w repertuarze filmowo - świątecznym w wykonaniu Natalii jak również wysoki poziom gry jej starszych kolegów sprawił, że koncert przyjął niepowtarzalny, świąteczny i optymistyczny wymiar.

Piątkowy koncert był także okazją do wręczenia nagród zwycięzcom konkursu pt. "Na najładniej oświetloną posesję Gminy Dębowiec" zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Dębowcu. Nagrody wręczyli: v-ce Wójt Renata Michnik oraz Sołtys Gminy Dębowiec Roman Kłoda.

Miejsce I – Barbara i Adam Litowińscy
Miejsce II – Raymond McGee
Miejsce III – Bolesław Żur

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim przybyłym na koncert serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.