Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2017-05-09 09:05:29)

Konkurs plastyczny rozstrzygniety !!


Za nami kolejna edycja konkursu przyrodniczego „Poznajemy Pomniki Przyrody w Gminie Dębowiec.” Celem konkursu było zachęcanie młodzieży szkolnej do poznawania walorów przyrodniczo - krajobrazowych we własnej gminie.

Wspólnie z PTTK Oddział Beskid Śląski w Cieszynie i p. Janem Machałą od kilku lat Gminny Ośrodek Kultury w Dębowcu organizuje konkursy plastyczne.

W naszej gminie organizowane są dwie edycje tych konkursów: wiosenna pod hasłem "Poznajemy Pomniki Przyrody w Gminie Dębowiec", oraz edycja jesienna pod hasłem : „Z ekologią za pan brat”. Jesienią pojawił się również konkurs pt. "Poznajemy Zabytki Architektury i Techniki w Gminie Dębowiec".

Liczny udział w konkursach pokazuje nam, że środowisko przyrodnicze, krajobraz którym się otaczamy, nasza Mała Ojczyzna nie są nam obce. Nasza świadomość ekologiczne również jest coraz większa. Zależy nam na tym by otaczający na świat był czysty, zdrowy i przyjazny.

W dniu 8 maja 2017 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Łączce odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Z pośród nadesłanych prac konkursowych, wykonanych różnymi technikami: kredki, ołówek, farby, wycinanki i wyklejanki - komisja ochrony przyrody nagrodziła i wyróżniła następujące prace:

kategoria klasy III-IV

I MIEJSCE Marcel MIGDAŁ S.P. Ogrodzona

II MIEJSCE Kamila KUBALA S.P. Dębowiec

III MIEJSCE Mikołaj CIEŚLIŃSKI S.P. Dębowiec

IV MIEJSCE Kamil STAWOWSKI S.P. Iskrzyczyn

V MIEJSCE Przemysław ŻERTKA S.P. Iskrzyczyn

VI MIEJSCE Dawid BRUDNY S.P. Ogrodzona

NAGRODA SPECJALNA Zuzanna KOWALSKA SP Ogrodzona

Nikola SPERKA SP Iskrzyczyn

Wiktoria JUROSZEK SP Ogrodzona

kategoria klasy VI

 1. MIEJSCE Natalia BAŚCIK S.P. Ogrodzona

 2. MIEJSCE Oliwia OLEKSY S.P. Iskrzyczyn

 3. MIEJSCE Emilia CIEŚLIŃSKA S.P. Dębowiec

 4. MIEJSCE Weronika FRYDA S.P. Iskrzyczyn

 5. MIEJSCE Julia URBAŚ SP Simoradz

NAGRODY SPECJALNE EUREGIONU OLZA CIESZYN

             1. Ola KONIOR S.P. Iskrzyczyn

  2. Emilia BORUTA SP Iskrzyczyn

  3. Anita ŻERTKA SP Iskrzyczyn

  4. Kacper STANIEK SP Iskrzyczyn

  5. Kamila WACH SP Iskrzyczyn

  6. Karolina PIEGRZYMEK SP Ogrodzona

  7. Anna LEMPART SP Ogrodzona..

Uczestnikom konkursu gratulowali przewodniczący Kultury i Oświaty Gminy Dębowiec Bronisław Brudny, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Karina Bogusz oraz przewodniczący Komisji PTTK Jan Machała, którzy podkreślili ważny aspekt zainteresowania młodzieży szkolnej edukacją przyrodniczą. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku ze strony ośrodka.

Dziękujemy nauczycielom, rodzicom, a także przedstawicielom PTTK w Cieszynie, za uwrażliwienie naszych pociech na wartości tj. piękno otaczającej nas przyrody.