Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2017-08-16 10:08:27)

Półkolonie z Gminnym Ośrodkiem Kultury


W dniach 8-14 sierpnia br. odbyła się półkolonia letnia zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Dębowcu. Ponad 40 osobowa grupa dzieci mogła w sposób atrakcyjny spędzić drugi miesiąc wakacji. Program półkolonii był bardzo zróżnicowany i ciekawy dla wszystkich uczestników.

Naszą wakacyjną przygodę rozpoczęliśmy od wyjazdu na Górę Żar, gdzie skąpani w promieniach gorącego słońca wszyscy mogli skorzystać z miejscowych atrakcji. Wielką przygodą dla wszystkich były wycieczki do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach oraz do Miasteczka Westernowego Twinpigs w Żorach. Prawdziwą radość i ochłodę przyniósł wyjazd do kina połączony z basenem. Ponadto odbyły się warsztaty fizyczno – chemiczne, podczas których dzieci mogły zaobserwować ciekawe zjawiska, a co najważniejsze brać w nich czynny udział. Tego dnia nie zabrakło także małej niespodzianki w formie fontanny czekoladowej. Mleczna czekolada połączona z owocami wywołała uśmiech na wszystkich twarzach.

Zakończeniem wspólnie spędzonych chwil była dawno zapomniana już gra w podchody oraz ognisko. Tegoroczna półkolonia dostarczyła dzieciom wspaniałych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy.