Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2017-11-20 12:11:55)

Hokus-pokus, czary-mary...


Noc andrzejkowa to jedna z najbardziej magicznych nocy w roku. Wróżby zyskują niezwykle potężną moc, uchylają rąbek tajemnicy o przyszłości, dlatego jak co roku Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla naszych najmłodszych zabawę z tej okazji.
I tak w miniony piątek nasz budynek odwiedziły czarownice, wróżki, księżniczki, piraci, pojawił się też Czerwony Kapturek, a nawet wilk i tygrysek.
Naszą zabawę rozpoczęliśmy od prezentacji barwnych strojów i przebrań. Dzieci które zaprezentowały najlepsze stroje otrzymały nagrodę.
Ten wieczór był pełen radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło zakręconych kubeczków, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki czy magicznych kostek do gry. Po tym jak wszystkie poznały już swoją przyszłość przyszła pora na kolejną atrakcję tego wieczoru, jaką były papierowe warsztaty. Dzieci podczas krótkiej prezentacji dowiedziały się jak powstaje papier, a następnie same stworzyły swój własny, a na nim kolorowe arcydzieła.
Po warsztatach przyszedł czas na zabawę w krzesełka oraz na szalone tańce i zabawę do późnych godzin nocnych.