Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2018-01-29 14:01:26)

Koncert Kolędowy


"...Cicho na ziemię pada śnieg,
pada cicho biały śnieg.
A tu jasną nocą
pastuszkowie kroczą
by powitać Dziecię,
które w żłóbku śpi,
cicho śpi.... "

Śpiewanie łączy ludzi i chociaż za oknami prawie wiosna jeszcze raz przeżywaliśmy magiczną atmosferę świąt, podczas Koncertu Kolęd, który odbył się 28 stycznia br. w kościele św. Małgorzaty w Dębowcu. Gościem niedzielnego popołudnia byli młodzi, pełni pasji i zaangażowania, chórzyści Chóru Albatesso z Dębowca pod batuta Dawida Dudy. Podczas niedzielnego koncertu Chór zaprezentował kolędy i pastorałki zarówno te bardzo popularne jak i te mniej znane, polskie i zagraniczne. W programie znalazły się między innymi : „Bożego Narodzenia”, „Bracia patrzcie jeno” „Oj Maluśki”, „Przy onej górze”, „Adeste fideles”, „Raduj się świecie”, „Nad Betlejem”, „Cicho na ziemie”, " Gloria" i wiele innych. I znów mogliśmy się przenieść w ten wyjątkowy dzień, gdy w ubogiej stajence narodził się Jezus, by śpiewem i kolędą oddać pokłon dziecięciu, by miłość i pokój płynąca z Bożego Narodzenia na nowo zagościła w naszych sercach i umysłach, by znów narodziła się nadzieja.

Niesamowity klimat koncertu i ogólna radość bez wątpienia pozostanie w sercach publiczności na długo.

Niezmiernie miło było nam gościć Chór „Albatesso” przede wszystkim dlatego, iż jego członkami są w większości mieszkańcy Dębowca, co niewątpliwie jest powodem do dumy.

Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację wczorajszego koncertu, w szczególności księdzu Jerzemu Gilowi z Parafii św. Małgorzaty w Dębowcu, za udostępnienie świątyni, a także wszystkim przybyłym na koncert. Z pewnością nie było to nasze ostatnie spotkanie z muzykami z Dębowca.