Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2018-07-26 09:07:43)

Wakacyjne wyjazdy za nami!


W miniony czwartek rozpoczęły się wakacyjne wyjazdy z GOK. Wyjazdy obejmowały dwa turnusy, każdy trwał dwa dni.
Pierwszy z nich rozpoczęliśmy od wyjazdu do kina na film animowany pt.: „Iniemamocni 2”. Po pełnym przygód seansie udaliśmy się na obiad. Następnie nadszedł czas na najbardziej wyczekiwany punkt dnia czyli basen. Tam dzieci przez prawie 2 godziny mogły oddać się wodnemu szaleństwu.
Kolejny dzień spędziliśmy w Warowni Pszczyńskich Rycerzy w Pszczynie. Tam,  po przekroczeniu progu warowni, przenieśliśmy się w czasy średniowiecza. Zwiedzając salę mieszczan czy salę rycerską zapoznaliśmy się z warunkami życia, przedmiotami czy strojami w jakich damy i jegomoście w średniowieczu chadzali. Poznaliśmy zbroję rycerza, dzieci miały okazję również dosięgnąć miecza pod okiem rycerza warownego. Mieliśmy okazję upiec chleb i spożyliśmy obiad w najprawdziwszej sali rycerskiej. Z łatwością dzieci pokonały również rycerski tor przeszkód, a później oddały się zabawie na placu zabaw. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i takim oto średniowiecznym akcentem zakończyliśmy pierwszy turnus wakacyjnych wyjazdów z GOK.

Drugi turnus naszych wyjazdów rozpoczęliśmy od wyjazdu do Inwałdu. Tam na dzieci czekało wiele atrakcji – karuzele, kino 5D, miniatury ciekawych zabytków architektury, a także warownia. Radości nie było końca.
W ostatnim dniu naszych wypraw odwiedzili nas… strażacy ze Skoczowa. Pokrótce zaprezentowali dzieciom sprzęt jaki znajduje się w samochodach strażackich. Dodatkowo opowiedziano o tym,  jak zadbać o swoje bezpieczeństwo przez resztę wakacji. Po krótkiej pogadance udaliśmy się na Górę Żar. I tak w ostatnim dniu drugiego turnusu po wyjeździe koleją linowo – terenową skąpani w promieniach gorącego słońca skorzystaliśmy  z miejscowych atrakcji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdów  oraz  osobom  zaangażowanym za pomoc w ich  organizacji  za spędzony wspólnie czas.