Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2018-08-13 13:08:04)

Koncert Zespołu Regionalnego „Wielkokończanie”


Kolejny raz pogoda dopisała w niedzielne popołudnie, dzięki czemu odbył się kolejny koncert w ramach „Lata w Dębowcu” , podczas którego wystąpił Zespół Regionalny „Wielkokończanie” z Kończyc Wielkich pod kierownictwem Stanisława Żyły.
Zespół już w poprzednich latach występował na dębowieckiej scenie,  jednak wczoraj po raz pierwszy zaprezentował nam montaż słowno – muzyczny pt.: „Jako się kiesi kapustę kisiło”. Zespół w pięknych strojach regionalnych zainscenizował scenkę kiszenia kapusty przeplataną śpiewaniem tradycyjnych pieśni Śląska Cieszyńskiego.
Tego dnia nie zabrakło zarówno dobrej pogody,  jak i licznie przybyłych turystów i mieszkańców. Dodatkowo ucztę dla zmysłów smaku zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich z Dębowca ze swoimi przysmakami.
Dziękujemy serdecznie za wspaniały występ, jednocześnie zapraszamy wszystkich na kolejne muzyczne popołudnie w Dębowcu, które odbędzie się w najbliższą niedzielę (tj. 19 sierpnia) o godzinie 17.00 podczas którego wystąpi Edyta Cymer z zespołem – uczestniczka The Voice of Poland. 

Serdecznie zapraszamy!

Foto:
GOK
Krzysztof Wobik