Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2010-06-04 11:08:56)

II ŁĄCZKA FEST JUŻ ZA NAMI...O godzinie 16 po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu gości przez organizatorów i Wójta Gminy Dębowiec zebrani wysłuchali części artystycznej.
Niesamowitych wrażeń dostarczył zebranym koncert na 45 gitar. Dzieci z różnych kół gitarowych już od południa trenowały pod czujnym uchem kierownika pana Mariusza Śniegulskiego by dać popisowy występ wprowadzając słuchaczy w zachwyt i zadziwienie. W skupieniu wysłuchano utworów z repertuaru: Golec Orkiestra, Skaldów, Ryszarda Rynkowskiego, Johnsona Donovana.
Dzieci z regionalnego zespołu „Ogrodznie” wraz z Panią Renatą Mendrek, również na tę okazję przygotowały wspaniałe przedstawienia traktujące o powstaniu KGW w Łączce, na podstawie bajki pt. „Dziad i Baba” rozbawiając publiczność. Nie zabrakło również pięknych ludowych tańców.
Po części artystycznej zebrani goście zostali poczęstowani „wajeśnicą” przygotowaną z 200 jaj przez nasze kochane panie z KGW w Łączce. Nie zapomniano również o naszych najmłodszych, dla nich Pani Monika Drozd przygotowała różne zabawy i konkursy. Dzieci zmagały się w różnych konkurencjach sportowych, a dla najlepszych przygotowano nagrody.
A z kotła kusiły już zapachy wspaniałej grochówki przygotowanej prze strażaków z OSP Kostkowice, na grillu skwierczały soczyste kiełbaski i inne mięsiwa. Panie z KGW przygotowały regionalną kwaśnice, nie zabrakło również smacznych kołaczy.
W końcu przyszedł czas na festyn, mogliśmy zacząć zabawę przy muzyce zespołu Mirax. Tańce i swawole trwały do drugiej nad ranem.
Pragniemy podziękować wszystkim współorganizatorom imprezy:
Dzieciom z kół gitarowych (pod kierownictwem Pana Mariusza Śniegulskiego)
Dzieciom z zespołu regionalnego „Ogrodzanie” (pod kierownictwem Pani Renaty Mendrek)
Paniom z KGW w Łączce, a w szczególności przewodniczącej Pani Irenie Bączek
Strażakom OSP Kostkowice, za fachową obsługę gastronomiczną
zespołowi Mirax
Naszym sponsorom
Spółdzielni Rolniczej z Simoradza
Spółdzielni Rolniczej z Ogrodzonej
Ubojni bydła P. Karola Chwastka z Dębowca
Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji imprezy oraz wszystkim przybyłym. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i zapraszamy w przyszłym roku.