Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2013-03-20 08:03:36)

Ewangelizacja ProChris w Dębowcu t


Zwątpienie / zdziwienie to motto spotkań organizowanych w ramach ProChrist. W dniach od 4 do 11 marca w Stuttgarcie odbywała się szczególna ewangelizacja, której przekaz satelitarny był odbierany w wielu miejscach w całej Europie. Jednym z takich miejsc była sala w Domu Zborowym Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Dębowcu. Codziennie około godziny 18:00 grupa około 50 osób spotykała się po to, aby słuchać przekazu Steffena Kerna i Ulricha Parzanego. Każdy wieczór był rozpoczynany w inny sposób. Mogliśmy wysłuchać: Chóru Męskiego Gloria ze Skoczowa, miejscowego chóru parafialnego, Zespołu Dzwonków ze Skoczowa oraz wspólnie wykonywać pieśni. Po takim wstępie za pośrednictwem satelity przenosiliśmy się do Porsche Arena w Stuttgarcie.

Przekaz rozpoczynał się muzyką. Następnie, każdego dnia prezentowana była inna osoba, która opowiadała o tym jak w codziennym życiu, pracy, problemach otrzymała pomoc od Boga. Między innymi pojawiła się kobieta, która wyszła z anoreksji i bulimii, a teraz pomaga osobom z tymi zaburzeniami. Właściciel firmy obuwniczej Deichmann, który opowiadał o tym jak wiara w Boga pomaga mu kształtować jego priorytety.

Centralnym punktem każdego wieczoru było kazanie, w którym Steffen Kern i Ulrich Parzany poruszali problemy dotyczące każdego człowieka. Tematy związane były między innymi ze szczęściem oraz tym gdzie ono tak naprawdę jest, z wartościami w naszym życiu, miłością. Przekaz był prosty, zrozumiały dla każdego słuchającego, a podawane twierdzenia oparte były na wersetach z Biblii. W kazaniach ukazywane było to, w jaki sposób człowiek może odnaleźć Boga, podążać Jego drogami i powierzyć Mu całe swoje życie.

Każda ewangelizacja kończyła się wezwaniem do odnowienia swojej relacji z Bogiem, powierzenia Mu całego swojego życia.

Jednak nasze spotkania, tutaj w Dębowcu, nie kończyły się wraz z końcem przekazu satelitarnego. Po zaplanowanym programie był czas na rozmowy prowadzone przy ciastach, kawie i herbacie.

Cały tydzień dla wszystkich obecnych osób w Domu Zborowym był wyjątkowy, ponieważ każdy mógł na nowo odkrywać sens i cel swojego życia.

 

Sylwia Ratka-Matejko