Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2013-11-05 14:11:52)

Dobra dieta to podstawa


Otyłość to choroba cywilizacyjna, która co roku dotyka coraz większej liczby osób na całym świecie. Cierpią na nią nie tylko dorośli, ale i coraz częściej dzieci. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia otyłość to jedna z najczęstszych chorób, na którą cierpią ludzie niezależnie od wieku i płci. Co gorsza, ostatni raport WHO wykazuje, że już najmłodsi mają problem z nadwagą: zmaga się z nią aż 29%  11-latków w Polsce, niewiele lepiej jest w grupie 13-latków. Niestety to często sami rodzice utrwalają nieprawidłowe wzorce odżywiania i przekazują niezdrowy styl życia swoim dzieciom. Spożywanie kalorycznych przekąsek takich, jak chipsy i słodycze, fast foodów czy wysokosłodzonych napojów nie sprzyja utrzymaniu odpowiedniej wagi. W połączeniu z brakiem aktywności fizycznej stanowią poważne zagrożenie dla organizmu.


Aby zapobiec otyłości i podjąć walkę o zdrowie i dobre samopoczucie w  poniedziałkowy wieczór w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie poświęcone zdrowiu. Gośćmi spotkania byli: dietetyk Pani Monika Kamińska ze Stowarzyszenia Twoje Zdrowie oraz  Pan Jarosław Szymański, który przedstawił prezentację podczas której zebrani goście mogli dowiedzieć się jak małymi krokami, bez uszczerbku dla zdrowia osiągnąć wymarzoną sylwetkę,  jak ważna jest zrównoważona i zbilansowana dieta. Jak ogromną rolę dla prawidłowego funkcjonowania organizmu odgrywają  suplementy diety i minerały. Uczestnicy poznali kilka prostych, ale jakże ważnych zasad zdrowego odżywiania. Dowiedzieli się  jak szybko, prosto, smacznie, a przede wszystkim zdrowo przygotowywać posiłki.

Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie. Na kolejne spotkanie poświęcone zdrowiu zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Łączce 18 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00. Podczas spotkania oprócz ciekawych porad wspólnie przygotujemy zdrowe, smaczne i niskokaloryczne danie. Serdecznie zapraszamy !!