Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2016-05-31 10:05:38)

Dzień Dziecka z ośrodkiem kultury


Po raz kolejny, na prośbę dzieci, Gminny Ośrodek Kultury zorganizował z okazji Dnia Dziecka wycieczkę do Westernowego Miasteczka w Żorach. Nim tam jednak dotarliśmy odwiedziliśmy Tradycyjną Zagrodę Rolną - Skansen Ochaby-największe na południu Polski muzeum zabytków z gospodarstw rolnych, rybackich i wszelkiego rodzaju urządzeń i sprzętu domowego z różnych okresów historii. Celem wycieczki było przybliżenie dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie. Dzieci poznały ciężką pracę dawnych rolników, miały również okazję zmielić zboże na żarnach. Dziękujemy panu Maciejowi Bieńkowi za "żywą" lekcję historii, która bardzo nam się podobała.

Kolejnym punktem wycieczki, najbardziej wyczekiwanym, było miasteczko Twinpigs. Po przybyciu na miejsce ukazało się nam miasteczko, idealnie odwzorowujące krajobraz dzikiego zachodu. Przy wejściu powitała nas pani kowboj, która przedstawiła program czekających nas atrakcji. A było ich niemało : Kino5D, Kula parowa - planetarium, ścianka wspinaczkowa, akademia szeryfa, zjeżdżalnia apacza, płukanie złota, rzut lassem, Karuzela Whisky i wiele, wiele innych. Najmłodsze dzieci wyśmienicie bawiły się skacząc na ogromnym, kilkudziesięciometrowym, wypełnionym wodą Sercu Missisipi. Dla starszych dzieci z pewnością niezapomnianą atrakcją było Tajemnicze Podziemie, gdzie mogły zderzyć się z powiewem zimnego wiatru z wypełnionych lodem korytarzy, oraz gigantyczne koło młyńskie Far West. Wznieśliśmy się w pięknych gondolach na wysokość 25 metrów, skąd mogliśmy podziwiać panoramę miasteczka i okolic. Następnie byliśmy świadkami prawdziwego napadu na bank, z pościgiem i pojedynkami rewolwerowców. Dzieci były zachwycone. I nawet żar lejący się z nieba nie mógł popsuć nam świetnej zabawy. W przerwach między niespodziankami zjedliśmy pyszny obiad. Emocje były nie do opisania, a nasze uśmiechnięte twarze mówią same za siebie.

Dziękujemy wszystkim za wspaniale spędzony czas, a mamom: Patrycji Fryda i Oldze Stuchlik za pomoc przy opiece nad dziećmi.

 

 

Drogie Dzieci z okazji Waszego święta życzymy Wam:

 

zawsze uśmiechniętej buzi,
wesołej zabawy i mnóstwa radości,
ciekawych bajek czytanych na dobranoc
i zawsze kolorowych snów...

Niech Wasze beztroskie dzieciństwo trwa jak najdłużej !!

 

pracownicy goksit