Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2016-12-08 12:12:18)

Jarmark świąteczny w Budapeszcie już za nami


W minioną sobotę 3.12.2016 r.  mieszkańcy Gminy Dębowiec wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury wybrali się do stolicy Węgier – Budapesztu. W podróż wyruszyliśmy we wczesnych godzinach porannych, do celu dotarliśmy  w godzinach dopołudniowych.
Spragnieni uroku Budapesztu choć nieco zmęczeni udaliśmy się na spotkanie z przewodnikiem.
Rozpoczęcie zwiedzania zaplanowano na Placu Bohaterów pośrodku którego znajduje się  majestatyczny pomnik Milenium, który w symboliczny sposób ukazuje 1000 lat dziejów państwa i narodu węgierskiego. Tam przewodnik pokrótce przedstawił nam historię Węgier. Następnie autokarem rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta, podczas którego przewodnik przedstawił nam historię charakterystycznych zabytków Budapesztu. Podczas wycieczki udało nam się zwiedzić Bazylikę Św. Stefana w której znajduje się największy skarb stolicy a mianowicie relikwia – prawica króla Stefana. Wyszliśmy również na Basztę Rybacką. Tam przy pięknych warunkach pogodowych mogliśmy podziwiać panoramę miasta.
Po zwiedzaniu nadszedł czas na ostatni etap wycieczki czyli jarmark świąteczny. Tam wszyscy uczestnicy wycieczki już indywidualnie mogli podziwiać różnego rodzaju ozdoby, rękodzieła i inne świąteczne dekoracje.
Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i około 18 wyjechaliśmy z wspaniałego i zachwycającego swoim pięknem Budapesztu. Do Dębowca szczęśliwie wróciliśmy w późnych godzinach nocnych.

Wszystkim uczestnikom wycieczki dziękujemy i zapraszamy na kolejne wyjazdy z ośrodkiem kultury.