Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2016-12-12 13:12:11)

Kiermasz Mikołajkowy za nami


Choinkowe ozdoby, ręcznie zdobione bombki i aniołki, pierniczki, stroiki, ozdoby zrobione metodą decoupage – to tylko niektóre przedmioty jakie można było zakupić podczas Kiermaszu Mikołajkowego, który odbył się w miniony wtorek przy Tężni Solankowej w Dębowcu.
Tego wyjątkowego dnia nie mogło zabraknąć u nas Świętego Mikołaja, który nie tylko zagościł na naszym kiermaszu, ale także odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej, obdarowując każdego słodkim upominkiem. Uczniowie świetnie przygotowali się na jego wizytę i już od progu witali go kolędami i świątecznymi piosenkami.
Podczas kiermaszu ogłoszone zostały wyniki konkursu bibliotecznego pt.: „Mikołaj i jego zaprzęg”, którego inicjatorką była p.o. dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  w Dębowcu - Pani Izabela Legierska – Bilich. Wyniki konkursu przedstawiły się następująco:
Klasa I-III
I miejsce Martyna Rymar
II miejsce Filip Wojtyczko
III miejsce Natalia Kołek
Klasa IV-VI
I miejsce Natalia Baścik
II miejsce Agata Pasterny
III miejsce Amelia Mendrek

Na zakończenie czekała na dzieci jeszcze jedna mikołajkowa niespodzianka, a mianowicie przedstawianie teatralne opowiadające o przygodach małego reniferka w wykonaniu aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa.
Kolędy, występ szkolnego chóru sprawiły, że atmosfera tego dnia była naprawdę świąteczna.