Centrum Kultury Gminy Dębowiec

Aktualności

a A A+
(2017-06-20 13:06:15)

Poznajemy nasz kraj


Dzień Dziecka - radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych. Z tej okazji gminny ośrodek kultury zorganizował dla naszych dzieci wycieczkę do Chęcin.
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w eksperymentach związanych z poznawaniem swojego ciała,  sprawności fizycznej, pokonywaniem barier architektonicznych. Sprawdziły jak pracują ich organy – serce i płuca i zaobserwowały jak wyglądają i pracują płuca palaczy. Podczas wizyty dzieci uczestniczyły także w warsztatach pt.: „Mydło – pogromca brudu”, gdzie nie tylko dowiedziały się ciekawostek dotyczących tego produktu codziennego użytku, ale także każdy mógł zrobić swoje własne mydełko.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach. Tam poza zwiedzaniem interaktywnej wystawy przedstawiającej źródła energii, dzieci również uczestniczyły w warsztatach z robotami. Za pomocą kartek, kredek i plansz dzieci same zaprogramowały małe roboty.  Po wizycie w laboratorium, dzieci udały się do kina, gdzie poznały odnawialne źródła energii. Wizyta w tym miejscu miała wymiar nie tylko edukacyjny, była również świetną zabawą.
Następnie nieco już zmęczeni, udaliśmy się na obiad, aby zregenerować siły. Po przewie obiadowej wyruszyliśmy na Zamek Królewski w Chęcinach, gdzie wraz z przewodnikiem cofnęliśmy się do czasów średniowiecza. Poznaliśmy historię tego niezwykłego miejsca, a także jak wyglądało życie w tamtych czasach. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.